Centrální správa pohledávek 

 

Vedete pohledávky v několika informačních systémech nebo dokonce mimo informační systém?

Výsledkem této roztříštěné evidence je, že se data opakovaně ručně přepisují do vzájemně nekomunikujících systémů. Tím se ztrácí přehlednost o celkových pohledávkách a o jejich úhradách. Hrozí pochybení na straně úřadu ve správě vymáhaných pohledávek, nesprávné vyměření, promlčení či prekluze pohledávek atd.

 

CENTRÁLNÍ SPRÁVA POHLEDÁVEK (CSP) JE ŘEŠENÍ, KTERÉ UMOŽŇUJE SLEDOVAT VŠECHNY POHLEDÁVKY A JEJICH ÚHRADY NA JEDNOM MÍSTĚ.


Hlavní přínosy

  1. Všechny pohledávky, i z jiných IS (místní poplatky, pokuty, příjmy z pronájmů atd.), se evidují na jednom místě.
  2. Jejich správa je přehledná a pohledávky se dají efektivněji (konsolidovaně) vymáhat.
  3. Uspoříte i na nákladech řízení, protože Vám stačí vystavit pouze jeden exekuční příkaz.
  4. Zlepšíte a usnadníte komunikaci s občanem.

 

Jak Centrální správu pohledávek využijete Vy?

Referenti, kteří jsou odborníky ve své oblasti, např. na správě místních poplatků ze psů, se nemusí věnovat další profesi – vymáhání pohledávek. Tomu se věnuje odborník v této profesi, který zajistí i větší úspěch při vymáhání pohledávek. Manažeři mají výstupy vždy přehledně k dispozici, a to i mimo kancelář, např. na tabletech. Občané si mohou na webových stránkách města kontrolovat veškeré své poplatky (komunální odpad, pokuty, psy, nájemné…) a získávat vybrané informace e-mailem.

Prodrobnější informace

 

Jak Centrální správa pohledávek funguje?

a) Používáte agendy pouze od společnosti VERA

Všechny evidenční agendy VERA Radnice (např. Evidence psů, Komunální odpad, Nájemné, Přestupky, Pokladna, Banka…) jsou provázány s agendou Pohledávky (Příjmy). Do ní se zapisuje každý založený plátce a jemu vystavený předpis a rovněž i přijaté platby z Pokladny, SIPA a Banky. Na základě této skutečnosti se Pohledávky (Příjmy) stávají centrem, které poskytuje přehled o aktuálním stavu všech pohledávek. Vymáhání pohledávek si přebírá pohledávky po splatnosti z agendy Pohledávky (Příjmy) a následně zajišťuje celý vymáhací proces.

b) Používáte IS společnosti VERA a dílčí agendy v informačních systémech třetích stran

Pomocí rozhraní je možné plátce, předpisy a dokonce i platby zapisovat přímo do agendy Pohledávky (Příjmy). Není potřeba vést vícenásobnou evidenci. Využitím rozhraní budete mít všechny pohledávky pod „jednou střechou" a budete je i snadno a hlavně jednotně účtovat.

c) Nepoužíváte IS od společnosti VERA

Nevadí! Můžete nadále využívat IS jiných dodavatelů a pomocí rozhraní se plátci, předpisy a dokonce i platby zapíší přímo do agendy Pohledávky (Příjmy) od firmy VERA. Ta se stává plnohodnotným centrem veškerých pohledávek a této vlastnosti můžete naplno využít i při vymáhání.

Máte zájem o více informací?

Chcete vidět, jak řešení v praxi funguje? Prosím napište nám.

Toto pole musí být vyplněno.
Toto pole musí být vyplněno.
Toto pole musí být vyplněno.
Prosím zadávejte pouze číslice.
Toto pole musí být vyplněno.
Toto pole musí být vyplněno.
Prosím zadávejte pouze číslice.
Toto pole musí být vyplněno.