Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Levnější poštovní zásilky pomocí služby Dopis online

V polovině loňského roku jste mohli začít využívat službu Hybridní pošta, která Vám pomáhá výrazně ušetřit při zasílání poštovních zásilek (celá zpráva). Poskytuje ji středisko Postservis, které je součástí České pošty, s.p. Nově můžete od téže firmy využívat i službu Dopis online.

Rozdíly mezi službami

Hybridní pošta se hodí pro agendy, které vypravují velké množství typově stejných dokumentů. Dopis online umožňuje zasílat různé typy vypravení, tedy v podstatě vše ze spisové služby. Navíc lze touto službou zasílat vypravení i do zahraničí.

Technicky je pro Hybridní poštu vytvářen jeden XML soubor se všemi vypraveními, kdežto pro Dopis online je každé vypravení právě jedno XML.

Přínosy

Ve spisové službě se nastavují parametry zásilky a dopis pro adresáta vypadá, jako by jej zasílal úřad sám. Samozřejmostí je řešení dodejek apod. Využití služby je cenově výhodnější, a to dle smlouvy uzavřené mezi úřadem a Postservisem. Zmínit také musíme, že pracovníci úřadu službu určitě ocení, protože se nemusí starat o tisk, kompletaci a odnášení dopisů na poštu.

Pokud máte zájem o podrobnější informace, poskytne Vám je obchodní zástupce společnosti VERA nebo se na nás můžete obrátit pomocí e-mailu info@vera.cz