Udělejte, co lidé ocení!

Projekt společnosti VERA s názvem "Udělejte, co lidé ocení!" si klade za cíl přinést radost dětem a seniorům. Mediálním partnerem je vydavatelství Profi Press, z jehož dílny pochází časopis Moderní obec.

Jak pomáháme?

„Ve spolupráci s městy chceme dělat věci, které lidé skutečně ocení, a to nejen v oblasti softwaru. Mezi námi je stále mnoho těch, kteří svou situaci, v níž se nacházejí, z nejrůznějších důvodů nedokáží sami aktivně ovlivnit. Chceme proto navštívit dětské domovy, nemocnice nebo domovy seniorů a alespoň částečně pomoci jejich klientům. Věříme, že radost a smích jsou těmi nejlepšími léky na každodenní starosti i nemoci," říká Miroslava Vošoustová, marketingová ředitelka společnosti VERA.

Během návštěvy děti obdrží dárečky a zhlédnou například divadelní představení. Naopak seniorům zpestří čas hudební vystoupení a později i darované knížky či hry. Klienti domovů pro seniory jistě při těchto setkáních ocení také možnost popovídat si s představiteli svého města. Místní komunální politici nejlépe znají situaci ve své obci či ve svém městě, a proto mohou nejlépe navrhnout zařízení, v němž by bylo vhodné pomoci.

„Rozhodli jsme se do projektu společnosti VERA zapojit, protože může být inspirací pro ostatní firmy, stejně jako pro každého občana v soukromém životě. Tento projekt také pomáhá sbližování lidí na komunitní úrovni," říká Ivan Ryšavý, šéfredaktor Moderní obce, „a máme v tom plnou podporu i našeho vydavatelství Profi Press s. r. o."

Situace v období pandémie nepřála setkávání. Věříme, že díky očkování bude již závěr letošního roku klidnější a my opět budeme moci přinést radost a společně strávené chvíle seniorům, či dětem.

Jaký byl rok 2019?

Mikulášskou nadílku a hudební vystoupení jsme zprostředkovali seniorům Centra sociálních služeb Kojetín - přečtěte si zprávu.

 

Zavítali jsme do Městského ústavu sociálních služeb v Jirkově, kde si trvale ubytovaní klienti užili cimbálovku - více o akci naleznete zde a na webu Moderní obce.

 

 Kde jsme byli v roce 2018?

V listopadu 2018 jsme podpořili zábavné odpoledne, které připravilo pro místní seniory město Luhačovice - o akci jsme psali my i Moderní obec.

 

V září 2018 jsme navštívili Domov pro seniory v Třebíči, kde vystoupila Zuzana Bubílková a Jiří Helekal - více naleznete na stránkách našich i Moderní obce.

 

Kam jsme zavítali v roce 2017?

V září 2017 jsme se vydali do příspěvkové organizace Paprsek ve Velkých Opatovicích, která v domově poskytuje více než 100 klientům služby sociální péče osobám se zdravotním postižením. Přečtěte si více

 

Zavítali jsme do Centra pro seniory v Holešově - na podrobnosti se můžete podívat na stránkách našeho partnera Moderní obci nebo na našem webu.

 

Jak vypadaly akce v roce 2016?

Podívejte se, jak jsme navštívili domov seniorů v Přelouči - na našich stránkách nebo na webu Moderní obce.

  

Na Den dětí jsme zavítali na dětské oddělení Nemocnice Vyškov - zprávu o této akci si můžete přečíst v červencovém vydání Moderní obce nebo na našich stránkách.

 

Domov seniorů v Děčíně jsme navštívili v srpnu 2016 a klienti si užili zejména vystoupení kapely Severka, která jim zahrála písně jejich mládí - více na stránkách našich a Moderní obce