Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Díky projektu „Udělejte, co lidé ocení!“ navštívila Zuzana Bubílková seniory v Třebíči

Starosta Třebíče, Ing. Pavel Janata, přihlásil tamní Domov pro seniory do projektu „Udělejte, co lidé ocení!". Z mnoha přihlášek byl Domov pro seniory Třebíč společností VERA vybrán. V pondělí 24. září 2018 si tak senioři užili pořádnou dávku humoru a hudby při vystoupení Zuzany Bubílkové a Jiřího Helekala.

Odpoledne nabité energií

Zábavný program uvedla ředitelka domova, Mgr. Zuzana Malásková, která předala slovo starostovi a zástupkyni společnosti VERA, Ing. Anetě Blümlové. Následující více než hodina se nesla v režii Zuzany Bubílkové, kterou všichni znají jako moderátorku, novinářku a publicistku. Zážitky z pestrého života prokládala povídáním o setkání s politiky či Miloslavem Šimkem.

  

Zleva: Zuzana Bubílková, Jiří Helekal, Aneta Blümlová, Pavel Janata, Zuzana Malásková; vystoupení Zuzany Bubílkové a Jiřího Helekala 

S Jiřím Helekalem si všichni zazpívali oblíbené lidovky a písně z 60. – 80. let. Obdiv sklízel nejen za to, že stále vypadá jako před lety, ale také za hru na ukulele, kytaru a housle.

Oba v závěru vyzdvihli práci zaměstnanců domova a popřáli seniorům, ať si užívají každé chvíle a naplno provozují své koníčky.

Zvířata jsou terapií

Ve společných prostorách domova mají senioři umístěno velké množství zvířat – různých druhů papoušků (andulky, korely, agapornis…), činčil, morčat a králíků. Proto vedení ocenilo krmivo a stelivo, které společnost VERA domovu také věnovala. Zvířata zastávají v tomto případě i terapeutickou roli. Tu ještě podporují návštěvy chovatelů se speciálně vycvičenými psy a koňmi.

Kapacita domova je téměř 200 lůžek a seniorům zaměstnanci zajišťují 24hodinovou péči. Kromě toho pro ně připravují programy a pořádají různé kroužky.

  

Zleva: osobní setkání se seniory; zástupci VERA s připraveným krmivem; jeden z králíků, které v domově chovají

Projekt „Udělejte, co lidé ocení!"

Letos probíhá třetí ročník projektu „Udělejte, co lidé ocení!", jehož cílem je pomáhat dětem a seniorům. Mediálním partnerem je časopis Moderní obec, jehož redaktorka Eva Vítková připravila z akce článek, který můžete nalézt na webových stránkách časopisu. V nejbližším čísle tištěného vydání pak najdete podrobnější reportáž.

Do projektu „Udělejte, co lidé ocení!" se můžete přihlásit ještě do 30. září 2018.

 

Fotografie: VERA, redakce Moderní obce