Kampaň společnosti VERA letos pokračuje s názvem „Udělejte, co lidé ocení!". Koná se tak i druhý ročník stejnojmenného projektu, který přináší radost dětem a seniorům. Mediálním partnerem je opět vydavatelství Profi Press, z jehož dílny pochází časopis Moderní obec.

Jak pomáháme?

„Ve spolupráci s městy chceme dělat věci, které lidé skutečně ocení, a to nejen v oblasti softwaru. Mezi námi je stále mnoho těch, kteří svou situaci, v níž se nacházejí, z nejrůznějších důvodů nedokáží sami aktivně ovlivnit. Chceme proto navštívit dětské domovy, nemocnice nebo domovy seniorů a alespoň částečně pomoci jejich klientům. Věříme, že radost a smích jsou těmi nejlepšími léky na každodenní starosti i nemoci," říká Miroslava Vošoustová, marketingová ředitelka společnosti VERA.

Během návštěvy děti obdrží dárečky a zhlédnou například divadelní představení. Naopak seniorům zpestří čas hudební vystoupení a později i darované knížky či hry. Klienti domovů pro seniory jistě při těchto setkáních ocení také možnost popovídat si s představiteli svého města. Místní komunální politici nejlépe znají situaci ve své obci či ve svém městě, a proto mohou nejlépe navrhnout zařízení, v němž by bylo vhodné pomoci.

„Rozhodli jsme se do projektu společnosti VERA zapojit, protože může být inspirací pro ostatní firmy, stejně jako pro každého občana v soukromém životě. Tento projekt také pomáhá sbližování lidí na komunitní úrovni," říká Ivan Ryšavý, šéfredaktor Moderní obce, „a máme v tom plnou podporu i našeho vydavatelství Profi Press s. r. o."

Jak akce probíhá?

  1. Vyplníte přihlášku.
  2. Pokud bude organizace vybrána, bude Vás kontaktovat zástupce společnosti VERA.
  3. Domluvíme se na termínu a času konání akce.
  4. Poskytnete nám kontakt na zástupce organizace, s ním domluvíme průběh akce, program i dárky, které by dané zařízení ocenilo.
  5. Informujeme Vás, jak je vše domluveno. Do přípravy se samozřejmě můžete zapojit nebo nám poskytnout kontakt na někoho z úřadu, s kým můžeme komunikovat.
  6. Setkáme se na místě a společně si užijeme úsměvy všech zúčastněných.

 

Kam jsme zavítali v roce 2017?

Zavítali jsme do Centra pro seniory v Holešově - na podrobnosti se můžete podívat na stránkách našeho partnera Moderní obci nebo na našem webu.

 

Jak vypadaly akce v roce 2016?

Podívejte se, jak jsme navštívili domov seniorů v Přelouči - na našich stránkách nebo na webu Moderní obce.

  

Na Den dětí jsme zavítali na dětské oddělení Nemocnice Vyškov - zprávu o této akci si můžete přečíst v červencovém vydání Moderní obce nebo na našich stránkách.

 

Domov seniorů v Děčíně jsme navštívili v srpnu 2016 a klienti si užili zejména vystoupení kapely Severka, která jim zahrála písně jejich mládí - více na stránkách našich a Moderní obce

 

Doplňující informace

  • Každé město nebo obec může přihlásit pouze jednu organizaci. Zřizovatel organizace není pro akci podstatný, pouze musí být ze strany města zajištěna možnost společné návštěvy. I vzhledem k možnosti osobního kontaktu budou preferovány skupiny do cca 30 dětí či seniorů.
  • Akce by se měl zúčastnit nejvyšší představitel města (přihlašující osoba), zástupce redakce Moderní obce a společnosti VERA. V případě zájmu můžete pozvat i redaktory Vašeho místního zpravodaje, případně další osoby. 
  • Žádosti bylo možné zasílat do 31. března 2017. O dalším termínu budeme opět informovat.