Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Udělejte, co lidé ocení: Domov seniorů v Přelouči

Minulý týden proběhla první dobročinná akce v rámci kampaně „Udělejte, co lidé ocení!", která přinesla radost mnoha lidem. V domově seniorů v Přelouči se sešli jeho klienti se starostkou města Přelouče Irenou Burešovou, starostou obce Veselí Oldřichem Valentou, zástupci časopisu Moderní obec a společnosti VERA. Všechny přítomné srdečně přivítala Danuše Fomiczewová, ředitelka Domova u fontány.

Jak byl vybrán domov seniorů v Přelouči?

Do projektu „Udělejte, co lidé ocení!" se může přihlásit jakákoliv obec v České republice, a to pomocí formuláře na www.vera.cz/pomahame. Pan starosta obce Veselí měl štěstí a získal poukaz na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS). Bylo pouze na jeho rozhodnutí, jak jej uplatní. On zvolil domov seniorů v Přelouči a navíc jeho obec věnovala Domovu finanční příspěvek.

   

Zleva: předávání poukazu a dárků ředitelce Domova, rozhovor se starostkou Přelouče, dotazy klientů (foto: archiv Moderní obec, Domov u fontány, VERA)

Příjemné setkání

Po úvodním slově následoval zajímavý rozhovor s paní starostkou, která mimo jiné představila plány města a prozradila i něco ze svého osobního života. Třeba i to, že se v dětství toužila stát baletkou. Shodou náhod zástupci Domova navrhli baletní vystoupení jako to nejzajímavější a navíc se u nich doposud nekonalo. Sedmnáct malých baletek z pardubického Ballet Prima pod vedením Tatiany Kuranosové předvedlo krásné vystoupení, které vykouzlilo úsměvy na tvářích všech seniorů a nadchlo i paní starostku. 

Jedním odpolednem však vše neskončilo. Při pálení čarodějnic si klienti vychutnali tradiční buřty a pivo, které jim společnost VERA věnovala. Dále si budou moci užít zajímavé knihy, hudební nástroje, cestopisné DVD či hry, které jsou speciálně uzpůsobeny seniorům.

A kde příště?

Třeba právě ve vašem městě, kde budeme moci udělat radost dalším lidem! O projektu se můžete dočíst také na webu Moderní obce, která je mediálním partnerem, nebo v jejím nejbližším vydání.

   

Zleva: klienti Domova, vystoupení baletek (foto: archiv Moderní obec, Domov u fontány, VERA)

Domov u fontány

Domov u fontány je příspěvkovou organizací Pardubického kraje, která poskytuje péči seniorům a osobnám s onemocněním demence již více než padesát let. Dále poskytuje poradenské služby a krátkodobé pobyty formou odlehčovacích služeb. Celková kapacita Domova je přes 200 klientů. Více se dočtete na stránkách Domova u fontány.