Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Udělejte, co lidé ocení: Domov seniorů v Děčíně

Je 2. srpna 2016 a klienti Domova seniorů v Děčíně se usmívají, zpívají a přiťukávají do rytmu. Hraje jim totiž kapela Severka z Lovosic písně jejich mládí. Lví podíl na tom má primátorka Děčína Marie Blažková, která jejich Domov přihlásila do projektu „Udělejte, co lidé ocení!".

Tamní klienti zažili náročnou rekonstrukci budovy, která skončila na konci loňského roku. „Všichni klienti i zaměstnanci museli být velmi trpěliví a tolerantní při stěhování do náhradních prostor a zase zpět. Měnit prostředí je pro seniory vždy velmi psychicky náročné, vidina lepších podmínek však byla to světlo na konci trnité cesty," uvedla primátorka. Díky tomu, že Domov přihlásila do projektu společnosti VERA, se tak senioři dočkali zábavného odpoledne s kapelou a získali dárky, například masážní podložku, tablet, poslechová CD či hry.

  

Zleva: kapela Severka, primátorka Děčína Marie Blažková, klienti Domova

Celá akce se uskutečnila v novém altánu a zúčastnili se jí i tajemník Děčína Jaromír Zajíček, ředitelka Centra sociální služeb Jana Skalová, vedoucí Domova pro seniory Jiří Hatlapatka a několik zaměstnanců Domova, kteří pro klienty připravili oblíbenou kávu a dezert. Mediální partner, časopis Moderní obec, přinesl rychlou reportáž na svém webu a o akci si budete moci přečíst také v zářijovém vydání tohoto periodika.

Pokud chcete udělat radost dětem nebo seniorům ve Vašem městě, přihlaste se na našich stránkách. A příště se uvidíme třeba u Vás!

  

Zleva: předání dárků, tablet využijí zejména nepohybliví senioři, nový altán