Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Udělejte, co lidé ocení: Centrum pro seniory v Holešově

Poslední květnový den jsme spolu se šéfredaktorem Moderní obce, Ivanem Ryšavým, vyrazili do Centra pro seniory v Holešově. Do druhého ročníku projektu Udělejte, co lidé ocení!" jej přihlásil starosta Holešova, Mgr. Rudolf Seifert. Na místě nás také přivítala ředitelka Centra, Ing. Jana Šťastná, se svou zástupkyní Mgr. Petrou Miklíkovou.

„Ve spolupráci s městy chceme dělat věci, které lidé skutečně ocení, a to nejen v oblasti softwaru. Mezi námi je stále mnoho těch, kteří svou situaci, v níž se nacházejí, z nejrůznějších důvodů nedokáží sami aktivně ovlivnit. Chceme proto navštívit dětské domovy, nemocnice nebo domovy seniorů a alespoň částečně pomoci jejich klientům. Věříme, že radost a smích jsou těmi nejlepšími léky na každodenní starosti i nemoci," říká Miroslava Vošoustová, marketingová ředitelka společnosti VERA. V tomto duchu se neslo celé setkání.

  

Zleva: klienti Centra, starosta Holešova, předávání dárků seniorům

Po úvodním slově následovalo předání dárků, které společnost VERA seniorům věnovala. Jednalo se o pomůcky pro rozvoj jemné motoriky a k využití volného času například rádia s CD přehrávačem, kreslící tabulky, audioknihy a další. Ředitelka Centra chtěla také poděkovat pečovatelkám, které vykonávají náročnou, ale potřebnou práci. Stejně jako v jiných obdobných zařízeních, se i zde potýkají s jejich nedostatkem, a tak si jejich práce velmi váží. Kávovary s kapslemi tak navrhla jako ideální dárek, který jim práci na odděleních zpříjemní. 

Následovala pro všechny nejzábavnější část, a to hudební vystoupení cimbálovky Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm. Krásná výzdoba, výborné koláče a pití doplnily veselou atmosféru a došlo i na tanečky.

   

Zleva: předávání dárků pečovatelkám, cimbálovka Radhošť a odpolední zábava

Reportáž ze setkání přinesl obratem šéfredaktor Moderní obce na jejich webu. Těšit se můžete také na zprávu v následujícím vydání časopisu. Pokud se chcete do projektu „Udělejte, co lidé ocení!" přihlásit, budete mít možnost opět na podzim.

 

Centrum pro seniory v Holešově

Centrum pro seniory v Holešově je příspěvková organizace, jejímž zřizovatelem je město Holešov. Poskytuje sociální služby: domov pro seniory a domov se zvláštním režimem. Celkově se zde starají o 170 klientů, kteří mohou využívat modlitebnu, knihovnu, účastnit se řady kroužků, výletů atd.