Udělejte, co lidé ocení!

V roce 2020 probíhá již pátý ročník projektu společnosti VERA s názvem "Udělejte, co lidé ocení!". Za cíl si klade přinést radost dětem a seniorům. Mediálním partnerem je opět vydavatelství Profi Press, z jehož dílny pochází časopis Moderní obec.

Jak pomáháme?

„Ve spolupráci s městy chceme dělat věci, které lidé skutečně ocení, a to nejen v oblasti softwaru. Mezi námi je stále mnoho těch, kteří svou situaci, v níž se nacházejí, z nejrůznějších důvodů nedokáží sami aktivně ovlivnit. Chceme proto navštívit dětské domovy, nemocnice nebo domovy seniorů a alespoň částečně pomoci jejich klientům. Věříme, že radost a smích jsou těmi nejlepšími léky na každodenní starosti i nemoci," říká Miroslava Vošoustová, marketingová ředitelka společnosti VERA.

Během návštěvy děti obdrží dárečky a zhlédnou například divadelní představení. Naopak seniorům zpestří čas hudební vystoupení a později i darované knížky či hry. Klienti domovů pro seniory jistě při těchto setkáních ocení také možnost popovídat si s představiteli svého města. Místní komunální politici nejlépe znají situaci ve své obci či ve svém městě, a proto mohou nejlépe navrhnout zařízení, v němž by bylo vhodné pomoci.

„Rozhodli jsme se do projektu společnosti VERA zapojit, protože může být inspirací pro ostatní firmy, stejně jako pro každého občana v soukromém životě. Tento projekt také pomáhá sbližování lidí na komunitní úrovni," říká Ivan Ryšavý, šéfredaktor Moderní obce, „a máme v tom plnou podporu i našeho vydavatelství Profi Press s. r. o."

Jak akce probíhá?

 1. Vyplníte přihlášku.
 2. Pokud bude organizace vybrána, bude Vás kontaktovat zástupce společnosti VERA.
 3. Domluvíme se na termínu a času konání akce.
 4. Poskytnete nám kontakt na zástupce organizace, s ním domluvíme průběh akce, program i dárky, které by dané zařízení ocenilo.
 5. Informujeme Vás, jak je vše domluveno. Do přípravy se samozřejmě můžete zapojit nebo nám poskytnout kontakt na někoho z úřadu, s kým můžeme komunikovat.
 6. Setkáme se na místě a společně si užijeme úsměvy všech zúčastněných.

Doplňující informace

 • Formulář může za město nebo obec vyplnit pouze primátor/ka, náměstek/náměstkyně, starosta/starostka, místostarosta/místostarostka nebo tajemník/tajemnice.
 • Prosím věnujte pozornost poli „Proč doporučujete organizaci navštívit". Jedná se o stěžejní informaci, na základě které bude probíhat výběr.
 • Po odeslání formuláře Vám přijde automatický potvrzovací e-mail o přijetí přihlášky.
 • Každé město nebo obec může přihlásit pouze jednu organizaci. Zřizovatel organizace není pro akci podstatný, pouze musí být ze strany města zajištěna možnost společné návštěvy.
 • Akce by se měl zúčastnit nejvyšší představitel města (přihlašující osoba), zástupce redakce Moderní obce a společnosti VERA. V případě zájmu můžete pozvat i redaktory Vašeho místního zpravodaje, případně další osoby.
 • Přihlášky je možné zasílat do 15. května 2020.

 

 

Jaký byl rok 2019?

Mikulášskou nadílku a hudební vystoupení jsme zprostředkovali seniorům Centra sociálních služeb Kojetín - přečtěte si zprávu.

 

Zavítali jsme do Městského ústavu sociálních služeb v Jirkově, kde si trvale ubytovaní klienti užili cimbálovku - více o akci naleznete zde a na webu Moderní obce.

 

 Kde jsme byli v roce 2018?

V listopadu 2018 jsme podpořili zábavné odpoledne, které připravilo pro místní seniory město Luhačovice - o akci jsme psali my i Moderní obec.

 

V září 2018 jsme navštívili Domov pro seniory v Třebíči, kde vystoupila Zuzana Bubílková a Jiří Helekal - více naleznete na stránkách našich i Moderní obce.

 

Kam jsme zavítali v roce 2017?

V září 2017 jsme se vydali do příspěvkové organizace Paprsek ve Velkých Opatovicích, která v domově poskytuje více než 100 klientům služby sociální péče osobám se zdravotním postižením. Přečtěte si více

 

Zavítali jsme do Centra pro seniory v Holešově - na podrobnosti se můžete podívat na stránkách našeho partnera Moderní obci nebo na našem webu.

 

Jak vypadaly akce v roce 2016?

Podívejte se, jak jsme navštívili domov seniorů v Přelouči - na našich stránkách nebo na webu Moderní obce.

  

Na Den dětí jsme zavítali na dětské oddělení Nemocnice Vyškov - zprávu o této akci si můžete přečíst v červencovém vydání Moderní obce nebo na našich stránkách.

 

Domov seniorů v Děčíně jsme navštívili v srpnu 2016 a klienti si užili zejména vystoupení kapely Severka, která jim zahrála písně jejich mládí - více na stránkách našich a Moderní obce

 

 

Přihlašovací formulář