Víte, že… se veřejná správa může měnit k lepšímu?

My ano. A měníme ji. Šetříme práci úředníkům, pomáháme obcím zvyšovat příjmy, vzděláváme referenty. Jak? Vyvíjíme sofistikovaný software. Realizujeme projekty, které pomáhají zvyšovat bezpečnost nebo umožňují občanům řešit životní situace, aniž by stáli fronty na úřadě.

Uvítáme mezi sebou nadšené absolventy i zkušené profesionály, kteří se nebojí výzvy a chtějí dokázat, že jsou mistry ve svém oboru. S námi můžete růst, vzdělávat se a pracovat v příjemném kolektivu.

Jestli je to právě pro Vás? Podívejte se na video nebo se k nám přijďte podívat. Určitě nám však napište

Konzultant (Consultant)

Jaká je práce konzultanta IT pro veřejnou správu?

Zavřete oči a představte si, že s týmem odborníků pracujete „za obrazovkou", na kterou referenti vyplňují údaje. Připravujete jim aplikaci, aby mohli vydat stavební povolení, rybářský lístek, zaúčtovat platby nebo zapsali nově narozené dítě do matriky. To je pro ně jen začátek, protože data mohou využít pro strategické směřování města nebo elektronickou komunikaci s občany.

Informační systém jim k této práci poskytuje veškerou podporu, ulehčuje jim každodenní činnosti a chrání je před průšvihy a opomenutím důležitého. Ve zkratce řečeno: budete úředníkům zjednodušovat práci rozvojem systému a vzdělávat je, aby správně a na 100 % využívali všech možností informačního systému.

Určitě nečekejte každodenní rutinu, ani nudu spojenou s horou papírování. Nemusíte se obávat 0 ani 1, pokud programování není Vaše silná stránka. K této práci to není třeba.

Co budete dělat?

Rozvoj informačního systému (IS) se plánuje na měsíce dopředu, totéž se týká implementačních projektů. Takže víme, kdy a co budeme „nasazovat", a tomu přizpůsobíme pracovní harmonogram.

  • Budete komunikovat s uživateli IS (úředníky), kteří se ptají, jak funkce používat, že jim něco nejde, jindy mají skvělý nápad, jak systém zlepšit. Takovou žádost posoudíte (sami nebo v týmu) a rozhodnete o předání vývoji.
  • Budete poskytovat metodické poradenství úředníkům, kteří se těší na novinky a mají v zásobě řadu dotazů. Někdy s nimi budete komunikovat vzdáleně, jindy za nimi přijedete osobně na úřad.
  • Budete testovat, tj. ověřovat nové funkce, jestli se chovají správně.
  • Budete aktualizovat uživatelskou dokumentaci.
  • Budete se podílet na zlepšování modulů IS spolu s týmem odborníků. Je to tvůrčí práce a právě Váš nápad bude na IS VERA Radnice vidět ne rok, ale klidně i deset let.

A v neposlední řadě se budete účastnit porad, interních a externích školení, můžete prezentovat moduly u zákazníků, podílet se na přípravě nabídek atd.

Každý den prostě bude něčím nový a zajímavý, i když to samozřejmě nebude vždy procházka růžovým sadem. Někdy je to i díky legislativcům slušný adrenalin. Předpokládáme, že s námi vyrazíte za zákazníky nebo zajedete na jednu z našich poboček.

Jaké mají být Vaše zkušenosti?

Hluboké IT znalosti nepotřebujeme. Důležitá je pro nás dobrá orientace v legislativě a procesech týkající se veřejné správy, schopnost koncepčního a analytického myšlení a umění srozumitelně vysvětlit, jak má úředník využívat možností informačního systému.

Očekáváme, že budete mít středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání a řidičský průkaz skupiny B, tzn., že se nebudete bát jezdit.

Jak probíhá zapracování?

Každý si u nás projde sérií úvodních workshopů a odborně se zaměřuje na oblasti, které mu jsou nejblíže. V dalším období získává špičkové znalosti a podílí se na implementačních projektech a zlepšování IS. Chceme, abyste dosáhli metodické úrovně znalostí.

Po celou dobu pomáháme Vašemu rozvoji, a pokud společně ucítíme, že směřujete i do jiných oblastí (management, projektový management, sales, marketing, analýza), podpoříme Vás. Takže konzultanta do důchodu dělat můžete, ale nemusíte. :-)

Co získáte?

  • Během verácké kariéry získáte univerzální dovednosti a poznáte, jak funguje přední IT firma v oblasti veřejné správy. Získáte neocenitelnou zkušenost a široce uplatnitelné znalosti.
  • Stravenkami, pětadvaceti dny dovolené, příspěvkem na penzijní nebo životní pojištění a příspěvkem na hodiny angličtiny Vás lákat nebudeme, ty dostanete automaticky.
  • Mzdové ohodnocení bude odpovídat Vašim dovednostem a zkušenostem a poroste adekvátně s Vašimi úspěchy. Předpokládejte, že si u nás vyděláte.

Staňte se součástí týmu VERA

Naše společnost vznikla před 25 lety s cílem pomáhat lidem – usnadnit jim práci pomocí softwaru. Tenkrát jsme začali programovat první aplikace, které uměly zpracovávat účetnictví na obecních a městských úřadech. Postupně jsme se vypracovali mezi špičku firem, které umožňují úřadům, aby svou každodenní agendu vedly kompletně digitálně.

Dnes stojíme za projekty, jako jsou Portál občana, díky kterému už občané nemusí chodit na úřad, nebo za projektem na automatické zpracování dopravních přestupků, který významnou měrou pomáhá zvýšení bezpečnosti na silnicích (a příjmům města).

Pomáháme tím dvěma skupinám obyvatel – jak úředníkům, kteří už nemusí přenášet stohy papírů, tak občanům, kteří se mohou na úřad on-line objednat, zjistit si, zda městu nedluží nějaký poplatek nebo jak město hospodaří.

Pečujeme o více jak 130 úřadů a desítky jejich příspěvkových organizací, kterým poskytujeme špičkový informační systém a s ním související služby. Denně jej používá přes 4 a půl tisíce uživatelů.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí e-mailu kariera@vera.cz. Rádi Vás poznáme.

Zasláním Vašeho životopisu souhlasíte s jeho uchováním po dobu výběrového řízení, tj. maximálně po dobu tří měsíců, nebo do Vašeho dřívějšího odvolání souhlasu. Následně Váš životopis a veškerou komunikaci, která obsahuje osobní údaje, odstraníme.

Budete zadávat požadavky na úpravu informačního systému a testovat jejich zpracování.

Poradíte zákazníkům a připravíte je na nadcházející legislativní změny.

S kolegy vymyslíte, jak se bude informační systém dále rozvíjet.

Poznáte nové přátele a přitom zažijete work-life balance.