Víte, že… se veřejná správa může měnit k lepšímu?

My ano. A měníme ji. Šetříme práci úředníkům, pomáháme obcím zvyšovat příjmy, vzděláváme referenty. Jak? Vyvíjíme sofistikovaný software. Realizujeme projekty, které pomáhají zvyšovat bezpečnost nebo umožňují občanům řešit životní situace, aniž by stáli fronty na úřadě.

Uvítáme mezi sebou nadšené absolventy i zkušené profesionály, kteří se nebojí výzvy a chtějí dokázat, že jsou mistry ve svém oboru. S námi můžete růst, vzdělávat se a pracovat v příjemném kolektivu.

Jestli je to právě pro Vás? Podívejte se na video nebo se k nám přijďte podívat. Určitě nám však napište

IT Engineer/Systémový technik

Pryč jsou doby, kdy na úřadu stačilo zvednout drnčící telefon a ze sklepa navigovat uživatele na tlačítko O|I desktopu, případně na připojení vypadlého drátu od tiskárny do počítače (o tajemné krabičce s nálepkou INTERNET nemluvě).

Nároky na IT Engineera jsou dnes úplně jinde a trochu se předpokládá, že půjde o Supermana nebo Kapitána Marvela. A nejsme tak daleko od pravdy. Protože jestli chcete opravdu výzvu, pak tato práce čeká právě na Vás.

Jak si máte představit práci IT Engineera?

Nebojte, nebudete chodit po úřadě a kontrolovat zapojení drátů. Čeká Vás mnohem dynamičtější a fajnovější práce, bojujete totiž na několika frontách. Někdy to taky bude pořádný fičák a adrenalin, protože když stojí úřad, úředníci nemůžou pracovat a občané přitom netrpělivě přešlapují před branami radnice.

Čeká Vás několik paralelních výzev. Bez Vás se totiž neobejde žádný zakázkový projekt na úřadech. Spolupracujete už na nabídce. A když řeknete „můžeme do toho jít, systémová vrstva je v pořádku", čeká Vás instalace, konfigurace, propojení infrastruktury úřadu s IS VERA. Poté předáte otěže konzultantům s aplikační vrstvou. Ve finále pak informatiky školíte, pečujete o ně, poskytujete poradenství, upozorňujete na rizika, řešíte (jejich) průšvihy. Jsou pro Vás partneři „na druhé straně", Vy jste pro ně často spolehlivou oporou.

Do toho všeho se na Vás obrací nároční uživatelé naší IT firmy, kde stroje a prostředí prostě musí šlapat. Levou zadní si tak potřebujete poradit s údržbou a správou ICT: od pracovních stanic, přes VPN, firewallů až po mailový server.

Jak probíhá zapracování? A co bude dál?

Projdete si sérií úvodních workshopů, abyste pochopili podstatu nejen našeho SW, ale také povahu práce na úřadech. Samozřejmě se do hloubky zaměříte na systémovou oblast, která je Vám nejblíž. V dalším období získáte špičkové znalosti a budete se podílet na správě firemní infrastruktury, implementačních projektech a rozvoji informačního systému. Porostete s každou novou zakázkou.

Možná nemáte certifikáty, ale v jejich získání Vás rádi podpoříme. Novinek je ve Vašem oboru tolik, že budeme trvat na tom, abyste se dál vzdělávali. Po celou dobu pomáháme Vašemu rozvoji.

Koho si představujeme?

Férového, pracovitého parťáka s touhou se učit. Žádný systémový technik z nebe nespadl. Ani ti nejlepší, kteří čtou v logu jako Antonín Dvořák v notách. Řekněme si na rovinu, že musíte být trochu hračička a nevzdat se po prvním, druhém ani třetím neúspěchu. Do problému se zakousnete a dokud jej neposunete, nedá Vám to spát. Nesnášíte šlendrián na ploše ani na úřadě, je to trochu i Vaše vizitka.

Jestli správa serverů Lin/Win a rozsáhlých informačních systémů, databáze, zabezpečení a virtualizace patří mezi vaše koníčky, jsme tu pro Vás. Důležitý je také přehled o HW a praktická zkušenost s jeho „rozborkou" a „zborkou".

Očekáváme, že máte řidičák, jezdíte a jste schopni komunikovat i jinak než písemně, protože není nad osobní kontakt, který často přináší více než růže.

Chcete-li stabilní práci, kde nebudete od nevidím do nevidím, protože máte i jiný život než obrazovku, jen to uvítáme. Nejsme jiní.

Co získáte?

Během verácké kariéry získáte univerzální dovednosti ve všech systémových oblastech, poznáte, jak funguje přední IT firma v oblasti veřejné správy. Získáte neocenitelné a široce uplatnitelné znalosti.

Mzdové ohodnocení bude odpovídat Vašim dovednostem a zkušenostem a poroste adekvátně s Vašimi úspěchy. Prostě pokud chcete, vyděláte si u nás.

Stravenkami, pětadvaceti dny dovolené, příspěvkem na penzijní nebo životní pojištění a příspěvkem na hodiny angličtiny Vás lákat nebudeme, ty dostanete automaticky. Navíc můžete využít benefitního systému prostřednictvím „cafeterie".

A zkušenost s týmem kvalifikovaných odborníků, kteří mají za sebou desítky zajímavých a prospěšných projektů a na dalších pracují, se také hodí.

Staňte se součástí týmu VERA

Naše společnost vznikla před 25 lety s cílem pomáhat lidem – usnadnit jim práci pomocí softwaru. Tenkrát jsme začali programovat první aplikace, které uměly zpracovávat účetnictví na obecních a městských úřadech. Postupně jsme se vypracovali mezi špičku firem, které umožňují úřadům, aby svou každodenní agendu vedly kompletně digitálně.

Dnes stojíme za projekty, jako jsou Portál občana, díky kterému už občané nemusí chodit na úřad, nebo za projektem na automatické zpracování dopravních přestupků, který významnou měrou pomáhá zvýšení bezpečnosti na silnicích (a příjmům města).

Pomáháme tím dvěma skupinám obyvatel – jak úředníkům, kteří už nemusí přenášet stohy papírů, tak občanům, kteří se mohou na úřad on-line objednat, zjistit si, zda městu nedluží nějaký poplatek nebo jak město hospodaří.

Pečujeme o více jak 130 úřadů a desítky jejich příspěvkových organizací, kterým poskytujeme špičkový informační systém a s ním související služby. Denně jej používá přes 4 a půl tisíce uživatelů.

Pracovní náplň

  • instalace a administrace operačních systémů a databázových prostředí
  • instalace a administrace IS VERA Radnice
  • technická údržba interních systémů
  • poskytování technické podpory zákazníkům
  • aktivní účast na rozvoji informačního systému a firemní infrastruktury

Pracoviště

  • Chlumec nad Cidlinou nebo Pardubice

Požadujeme

  • VŠ/SŠ vzdělání
  • zkušenosti se správou serverů na platformách Linux a Windows
  • zkušenosti s HW - instalace, konfigurace
  • ochotu a schopnost učit se novým technologiím
  • aktivní, iniciativní a zodpovědný přístup k řešení úkolů
  • ochotu být v kontaktu se zákazníky
  • znalost technické angličtiny
  • řidičský průkaz skupiny B a ochotu cestovat

Očekáváme

  • schopné absolventy i zkušené profesionály
  • samostatné pracovníky připravené na týmovou spolupráci
  • osobnosti s výbornými komunikačními schopnostmi

Uvítáme

  • zkušenosti se správou rozsáhlých informačních systémů
  • znalosti relačních databází
  • znalost administrace MS Windows a Exchange serveru

Že Vám něco z výše uvedeného chybí nebo si nejste jistí? Nevadí, napište. Pokud jste ten správný člověk pro VERU, naučíme Vás to.

Nabízíme

  • účast při nasazování a správě perspektivních projektů (IS státní správy)
  • zaškolení do zajímavých technologií a odborný růst
  • motivující platové ohodnocení
  • práci v příjemném kolektivu
  • pružnou pracovní dobu, po zapracování možnost home office
  • zaměstnanecké výhody (osobní ohodnocení, týden dovolené navíc, stravenky, notebook, mobil, firemní tarif i pro rodinné příslušníky, příspěvek na penzijní/životní pojištění…)

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí e-mailu kariera@vera.cz. Rádi Vás poznáme.

Zasláním Vašeho životopisu souhlasíte s jeho uchováním po dobu výběrového řízení, tj. maximálně po dobu tří měsíců, nebo do Vašeho dřívějšího odvolání souhlasu. Následně Váš životopis a veškerou komunikaci, která obsahuje osobní údaje, odstraníme.

To jsme my. Poznáte u nás nové přátele a přitom zažijete work-life balance.

Popravdě ale občas budete muset řešit i tohle... :)

Někdy se také osobně potkáte se zákazníky. Ze zkušenosti víme, že je to vždy super.

A jestli je Vám sympatická tato obrazovka, pak neváhejte a napište nám!