Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Vzdělávejte úředníky s VEROU

Ministerstvo vnitra České republiky akreditovalo vzdělávací společnosti VERA nový vzdělávací program Nájemné a vyúčtování služeb pro průběžné vzdělávání úředníků. 

Naši specialisté vyslyšeli přání uživatelů a vytvořili školení na míru tak, aby snoubili teorii s praxí a uživatel ze školení odcházel skutečně obohacen o nové znalosti a dovednosti, které využije pro zjednodušení práce s pomocí informačního systému VERA, a to naplno a bez stresu.

Jak takové vzdělávání probíhá? 

Každý program má pevně stanovenou osnovu, ale přidaná hodnota je v tom, že se navíc snažíme účastníkům ušít školení na míru. Po odborech rozešleme krátký dotazník, díky kterému zjistíme, jaké oblasti akreditovaného programu je vhodné akcentovat.

Teorii, která obnáší vhled do problematiky a pochopení kontextu a smyslu agendy, věnujeme opravdu efektivní prostor. Díky tomu pracovník ví, „co a proč dělá". Jednotlivé procesy agendy s využitím IS VERA pak probereme v druhé části, kde se věnujeme i nestandardním případům, se kterými se uživatelé setkávají a ze kterých pramení jejich nejistota. Cílem je využít nabyté znalosti ve prospěch úředníků, potažmo občanů. Závěrečnou část tradičně věnujeme výhledu a plánovanému rozvoji agendy v její elektronické podobě.

Co tím získáte? 

  • Zvýšíte kvalifikaci úředníků a jejich dovedností dle potřeb úřadu. Osnovu programu dodržíme, ale některé požadavky Vašich útvarů můžeme více akcentovat, více probrat do hloubky, a právě tuto praktickou stránku oceňují uživatelé nejvíc.
  • Splníte literu zákona. Akreditované kurzy se počítají do průběžného vzdělávání úředníků a každý z nich by se měl vzdělávat během tří let v rozsahu 18 dní. Každý účastník obdrží osvědčení.
  • Ušetříte. S akreditovaným vzděláváním ušetříte pětinu na DPH.
  • Pracovníci získají informace o aktuálních změnách legislativy a jejich provedení v IS VERA Radnice, tedy i zajištění efektivnějšího využívání IT prostředků.

Mgr. Ota Kubinec, Quality Manager VERA, říká: "Pravidelný servis znalostí (a jejich doplňování) je stejně důležitý jako péče o mazlíka na čtyřech kolech. I do servisu zajedete alespoň jednou ročně, abyste věděli, že má vše, co potřebuje. Investovat do zaměstnanců se také vyplatí. V době fluktuace tím navíc dáváte najevo, že Vám na upevnění odbornosti Vašich kolegů a kolegyň záleží."

Co nabízíme?

V rámci akreditovaného vzdělávání hraje prim program Procesní řízení, ve kterém jsou obsaženy agendy jako Spisová služba nebo eJednání. Samostatně se věnujeme Matrice. Z ekonomických agend jsme akreditovali Účetnictví a Rozpočet, nově pak Nájemné a vyúčtování služeb.

Pokud máte o akreditovaná školení zájem, stačí napsat na adresu skoleni@vera.cz. Ozveme se Vám, domluvíme se na co nejjednodušším procesu a dohodneme termín.