Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Pomozte dětem a seniorům ve Vašem městě. S VEROU je to snadné

Projekt Udělejte, co lidé ocení! podporuje děti a seniory ve Vašem městě. Letos se koná už jeho čtvrtý ročník. V předchozích letech jsme pomohli v Luhačovicích, Třebíči, Velkých Opatovicích a v řadě dalších měst.

Co je potřeba udělat

Stačí vyplnit jednoduchý přihlašovací formulář na stránce www.vera.cz/pomahame, kde uvedete, jaké zařízení doporučujete navštívit a proč. Může se jednat o dětský domov, domov pro seniory nebo dětské oddělení nemocnice. Formulář je potřeba vyplnit do 30. dubna 2019.

Jak bude podpora probíhat

Pokud bude Vámi navržené zařízení vybráno, společně s redaktory časopisu Moderní obec, která je mediálním partnerem, vyrazíme na místo. Lidem zpestříme den zábavným programem. Může se jednat například o taneční, hudební či divadelní vystoupení, které vybereme společně s vedením zařízení. S ním také vymyslíme dárky, které užijí děti nebo senioři při svém pobytu.

Zážitky z předchozích akcí

Domově seniorů v Děčíně si klienti užili vystoupení kapely Severka, která jim zahrála písně jejich mládí a získali dárky, například masážní podložku, tablet, poslechová CD či hry. V příspěvkové organizaci Paprsek ve Velkých Opatovicích, která v domově poskytuje služby sociální péče více než 100 klientům se zdravotním postižením, jsme společně otevřeli zoo koutek, na který VERA přispěla, a zároveň jsme zajistili krmivo a pamlsky na další období. Na dětském oddělení Nemocnice Vyškov jsme předali kupu dárků a pak následovalo představení loutkového sboru Pronitka.

O všech dalších zařízení, která jsme podpořili, najdete informace na stránce www.vera.cz/pomahame, kde je i přihlašovací formulář pro letošní ročník.