Doporučení našich klientů je pro nás největší odměnou i závazkem, že nesmíme polevit v našem úsilí.

Zpět

Žatec

Miroslav Solar
ředitel městské policie Žatec

„Informační systém Městské policie hodnotím velmi kladně. Strážníci se s ním rychle naučili pracovat, a to i v terénu, a stále se zdokonalují. Oceňuji zejména snahu pracovníků společnosti VERA řešit naše podněty a připomínky z praxe a zapracovávat je do systému v případě, kdy mohou přispět k jeho vylepšení a zjednodušení práce pro strážníky."


Městská police tvoří velký samostatný modul informačního systému VERA Radnice. Město proslavené chmelem a pivovarnictvím, Žatec, se rozhodlo pořídit jej strážníkům, kterých je přes 20. Od podzimu roku 2017 tak mohou efektivněji vykonávat svou práci. 

Naplnil modul Městská policie Vaše očekávání?

Modul má očekávání splnil. Odpovídá přesně tomu, co jsme od nového informačního sytému očekávali.

V čem Vám pomohla mobilní aplikace Městské policie?

Mobilní aplikace v první řadě, alespoň u nás, ulevila dozorčí službě. Prostřednictvím mobilní aplikace strážnici většinu případů, určitě více než 95 %, zadávají do systému přímo z terénu.

Mohou lustrovat osoby v základních registrech v terénu, pořizovat fotodokumentace k případům a ukládat je k příslušné události nebo přestupku a řešit případy bez součinnosti s dozorčí službou.

Ta v podstatě jen kontroluje správnost zadávaných informací do systému a může se tím pádem kvalitněji věnovat příjmu oznámení od občanů, řešení přestupků u „okénka" a koordinaci hlídek v terénu.

A jak hodnotíte desktopovou část modulu?

Práce s informačním systémem na služebně určitě šetří čas i vedení městské policie například při vyhledávání informací již do systému uložených. Podstatný je přehled o všech důležitých informacích, např. o zdravotních prohlídkách, platnosti osvědčení, platnosti zbrojních průkazů, konci pojištění vozidel atd. – vše mám k dispozici přehledně na jednom místě bez zdlouhavého vyhledávání.

Jak probíhala implementace řešení a zaškolení strážníků?

 

Implementace systému probíhala díky dobré spolupráci všech zainteresovaných stran (VERA, MP Žatec, IT Žatec) hladce, bez výraznějších problémů, a poměrně rychle. Zvládli jsme ji za týden a ani nenarušila náš běžný provoz.

Všichni strážníci absolvovali dvě prezenční školení, mezi kterými byl časový odstup. Každý se školil celkem 10 hodin a měl tak dostatek času na vyzkoušení systému i diskuzi s lektorem.

Jak hodnotíte odbornou a technickou podporu?

Všichni jsme měli z přechodu na nový systém určité obavy, ale při jednáních a komunikaci s pracovníky společnosti VERA se postupně rozplynuly. Na velmi dobré úrovni je odborná metodická podpora. Technickou stránku řešilo IT města Žatec.

Co byste doporučil městským policiím, které zvažují změnu systému?

Pokud zvažují změnu systému, doporučil bych jim, aby důkladně zvážily, co od nového sytému chtějí, co potřebují a podle toho si vybíraly. Jako důležitou vidím také vůli komunikovat a řešit dotazy a připomínky. 


Videoreference
Zkušenosti z Luhačovic se změnou informačního systému Co je důležité před změnou systému čtěte zde.
Žatec: Jak se stát moderním strážníkem za 7 dní V čem pomohla nová aplikace čtěte zde.
Aš: Jaké to je, když VERU používáme už 5 let Co přinesla implementace naleznete zde.