Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Schvalování smluv elektronicky

Řada našich zákazníků oceňuje funkci Finanční kontrola v agendě eProcesy – Centrum, která zajišťuje schvalování finančních prostředků. Nyní přidáváme novou funkci Schvalování, která umožňuje elektronicky schvalovat i smlouvy. Jejím hlavním benefitem je automatizace pracovních postupů a dokonalý přehled o průběhu procesu. Už žádné zapomenuté smlouvy v šuplíku, žádné dohledávání, u koho ta smlouva může právě být. 

Jak na to?

Uživatelsky si nakonfigurujete různé procesy dle jednotlivých typů smluv.  V jejich rámci určíte konkrétní schvalovatele a pořadí, v jakém se mají ke smlouvě vyjádřit. Zároveň nastavíte i podmínky, za kterých se konkrétní proces použije.

Oproti finanční kontrole je u smluv možnost neomezeného počtu schvalovatelů. Díky tomu si můžete vytvářet zcela unikátní schvalovací kolečka napříč úřadem.

Navrhnete si schéma schvalování, nastavíte proces a můžete začít. Pokud si nejste jisti, rádi poradíme. Máme zkušenosti.

Jak to probíhá?

Smlouva je postupně předávána jednotlivým schvalovatelům, podobně jako je tomu při finanční kontrole. V průběhu schvalování se na pozadí vytváří elektronická průvodka, na kterou se podepisují schvalovatelé včetně případných poznámek. Samozřejmostí je také možnost smlouvu elektronicky podepsat.

Samotné schvalování pak lze provádět jak nad konkrétní smlouvou přímo v agendě Smlouvy, tak i v agendě eProcesy – Centrum.

Jaký je vztah mezi schvalováním smluv a finanční kontrolou?

Schvalování smluv je zcela nezávislé na finanční kontrole. Dle rozhodnutí úřadu tedy může probíhat před, v průběhu i po ukončení finanční kontroly.

Kontrola nad procesy

V agendě eProcesy – Centrum se nachází Manažerské centrum, které na základě uživatelských oprávnění dává vybraným pracovníkům dokonalý přehled o postupu schvalování konkrétních smluv.  

Věříme, že se elektronické schvalování smluv stane stejně oblíbeným nástrojem jako je elektronické schvalování finančních prostředků.