Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Integrace mobilní aplikace s platebním terminálem Global Payments v telefonu

Dne 29. 11. 2023 proběhla certifikace integrace Informačního systému městské policie VERA Radnice s mobilní platebním terminálem GP Tom od firmy Global Payments. Nyní mohou strážníci obecních a městských policií, kteří používají mobilní kancelář IS VERA Radnice, vybírat uložené pokuty příkazem na místě pomocí platebního terminálu integrovaného do mobilního telefonu.

V praxi to vypadá tak, že strážník uloží pokutu, následně je vytvořen předpis do agendy Příjmy a vygenerován variabilní symbol platby. Pokud je přestupce ochoten zaplatit „kartou" přes platební terminál v mobilu, aplikace otevře automaticky platební terminál, do kterého přenese částku (výši pokuty) a vygenerovaný variabilní symbol platby.

Přestupce zaplatí buď kartou nebo jiným zařízením podporující platby pomocí NFC funkce. V případě nutnosti zadávání PINu nemusí mít plátce obavy. PIN se zadává do plovoucí klávesnice, která znemožní zpětné odečtení zadaných znaků. Věříme, že tato nová funkce osloví naše stávající i potencionální zákazníky a ulehčí jim práci v terénu.