Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Workshop spisové služby nadchl účastníky

Začátkem března se uskutečnil první letošní workshop spisové služby. Společnost VERA na něj pozvala nejen zástupce úřadů ve vybrané oblasti, ale zároveň představitele archivů. Celé setkání zaštítil Městský úřad Kopřivnice.

Svou účastí workshop odborně podpořili Mgr. Libuše Entrová Grochalová, archivní inspektorka, metodik pro elektronické systémy spisové služby Státního okresního archivu Bruntál se sídlem v Krnově, Mgr. Martin Seidler, odborný rada, vedoucí oddělení pro metodiku, výběr archiválií a kontrolní činnost Zemského archivu v Opavě, a Mgr. Pavel Šustala, ředitel, archivní inspektor Státního okresního archivu Nový Jičín. Z Moravskoslezského kraje se zúčastnili pracovníci všech sedmi pozvaných úřadů.

Živou diskuzí provázeli metodici společnosti VERA, kteří vybírali nejproblematičtější témata související s výkonem spisové služby a archivací. Dále se řešily konkrétní situace z každodenního provozu úřadu, k nimž se odborně vyjadřovali zástupci archivů a pracovníci VERA je doplňovali metodickými radami ohledně konkrétního postupu řešení v agendě.

Pozitivní reakce účastníků jen dokazují přínos takovéhoto druhu setkání. Matrikářka Mgr. Eva Buršová z Městského úřadu Bílovec akci ohodnotila: „Moc bych Vám chtěla poděkovat za uskutečnění workshopu ke spisové službě. Přiznám se, že tuto problematiku nemám s kým na našem úřadě konzultovat či se poradit, proto takové setkání "stejně zainteresovaných" lidí vítám."

Obdobně reagovala i Bc. Radka Lichnovská, která se na Městském úřadě Kopřivnice stará o spisovou službu: „Chtěla jsem Vám moc poděkovat, pro mne to mělo opravdu velký přínos. Nikdy jsem na nějakém takovém workshopu nebyla a určitě se moc ráda kdykoli zúčastním. Není nad to si předat zkušenosti."

V současné době připravujeme workshop pro zákazníky Královéhradeckého a Pardubického kraje, který se bude konat dne 9. 5. 2018 pod záštitou Městského úřadu Kostelec nad Orlicí. Pozvání přijali zástupci Státního okresního archivu Hradec Králové a Státního okresního archivu v Zámrsku.

Dále připravujeme workshop pro zákazníky Kraje Vysočina, který se bude konat dne 15. 5. 2018 pod záštitou Městského úřadu v Humpolci. Pozvání přijali zástupci Moravského zemského archivu v Brně, Státního okresního archivu Žďár nad Sázavou a Státního okresního archivu Pelhřimov.

Přihlásit se můžete přihlásit zde. Pokud máte zájem o uspořádání workshopu i u Vás, neváhejte nás kontaktovat.