Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

S jednáním řídíte i rozpravu a hlasování

Letos na jaře jsme Vám načrtli, jak správně provést distanční jednání rady nebo zastupitelstva města pomocí eJednání a eHlasování. Stojíme před obdobím, kdy řešení VERA opět nabývá na aktuálnosti.

Součástí každého průběhu jednání je konstruktivní diskuze o projednávaných bodech mezi radními nebo zastupiteli. Hlavní břímě leží často na starostkách a starostech, kteří s pomocí zapisovatelů trpělivě zaznamenávají pořadí, vyvolávají diskutující, upozorňují na limit příspěvku atd.

Čím Vám eHlasování poslouží při diskusi?

Přesně tím, že velkou část práce při řízení diskuze přenese na VERU. Řídící jednání z eJednání zobrazí na hlasovací tabuli (pro veřejnost na anonymizované tabuli) usnesení, které se začne projednávat; a jedním kliknutím zahájí rozpravu, do které se volení zástupci mohou začít přihlašovat, případně odhlašovat.


Hlasovací zařízení (notebook, tablet nebo mobil) zastupitelů nově tedy poslouží také k přihlášení do diskuze a k technické poznámce. Na hlasovací tabuli uvidí zastupitelé pořadí příspěvků i odpočítávaný časový limit diskutujícího, který má vyčleněn. Diskutér vidí, kolik času mu zbývá, a může své myšlenky a jejich vyvrcholení vhodně načasovat, případně příspěvek ukončit.

Udělovat slovo lze i mimo pořadí, případně je možné přihlásit se k technické poznámce. K diskuzi se zastupitelé mohou přihlašovat opakovaně. Po ukončení rozpravy pak řídící může zahájit hlasování nebo, pokud si to situace vyžádá, zahájit novou rozpravu.

Tuto elegantní úpravu, která, věříme, že významně zefektivní Vaše jednání, Vám rádi představíme osobně nebo vzdáleně. Pokud máte zájem o prezentaci, obraťte na obchodní zástupce VERA.