Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Propojení Městské policie s Centrálním registrem vozidel

Modul Městská policie IS VERA, včetně mobilní aplikace, prodělal za posledních 12 měsíců nebývalý rozvoj. Jedním ze zásadních vývojových úkolů, před kterým jsme stáli, bylo propojení modulů Městská policie a Přestupkové řízení s Centrálním registrem vozidel Ministerstva dopravy ČR.

Ověřování provozovatelů vozidel můžete již nyní využívat v modulu Přestupkové řízení – jak pro ruční ověření, tak i automatizované zpracování přestupků. Nově je možné ověřovat vozidlo i z řešení pro Městskou policii.

Hlavní přínosy řešení

Zjednodušení a zpřesnění práce. Typickým příkladem může být situace, kdy na ulici probíhá kontrola vozidla. Strážník zadá do mobilní aplikace registrační značku (RZ) nebo VIN kód a příslušnou funkcí zjistí požadované hodnoty o provozovateli, vlastníkovi (ať jde o fyzickou nebo právnickou osobu), druhu a barvě vozidla, tovární značce a statutu vozidla (zda je provozované, odhlášené apod.) ke dni uskutečnění případu.

Po načtení dat z CRV se nabízí možnost výběru z předchozích přestupků (pachatelů) a převzetí vybraného přestupce do nového přestupku. Stejně tak je možno převzít současného provozovatele jako přestupce bez nutnosti přepisování. Tuto funkcionalitu umožňuje mobilní aplikace i serverová část Městské policie.

I v dalších případech najde funkce využití. Například strážník přinese výsledky své činnosti na služebnu, zapisuje je a potřebuje vozidlo ověřit. Přes funkci „CRV", zadáním RZ nebo VINu a k jakému dni (i historicky) chce zjistit provozovatele, odešle „dotaz" a Centrální registr vozidel mu vrátí požadované hodnoty, i když vozidlo mezitím změnilo majitele, barvu, RZ.

Samozřejmostí jsou přednaplněné číselníky, uchovávání historie dotazů, opravy a rušení vazby na vozidlo v případě chybných zápisů a propojení na ID základních registrů pro ověřování subjektů.

S čím Vám pomůžeme

Pokud se pro zjednodušení práce rozhodnete využívat informací z CRV, můžeme Vám pomoci s přípravou žádosti o certifikát. V této oblasti již máme zkušenosti, díky kterým bude i Vaše práce snazší. Připravili jsme pro Vás i jednoduché pracovní postupy, které jsou součástí uživatelské dokumentace.

Další využití funkce CRV

Funkce CRV se také využívá při automatizovaném zpracování přestupků z kamerových systémů (úsekové měření rychlosti, jízda na červenou či průjezdové váhy). Pokud máte zájem o prezentaci napojení na CRV, můžete se už nyní obrátit na obchodního zástupce společnosti VERA nebo nás kontaktovat pomocí e-mailu info@vera.cz.