Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Modernizovaná agenda Přestupkové řízení ušetří spoustu času

Nová verze agendy Přestupkové řízení je uživatelsky přívětivá, má odlišnou strukturu konkrétních případů, širokou škálu filtrování a nové vzory. Všechny změny byly provedeny s maximálním ohledem na jednoduchost ovládání a úsporu času uživatele.

Důvody pro změnu

„Agenda Přestupkové řízení byla jednou z prvních, které byly vyvinuty jako součást informačního systému VERA Radnice. Vzhledem k velkému rozvoji v oblasti přestupkového řízení se neustále rozšiřovala a upravovala, ale původní datový model stále více komplikoval možnost dalších úprav. Rozhodli jsme se tedy vytvořit agendu úplně novou, ale s využitím všech znalostí a zkušeností nabitých za více než 20 let jejího provozu," říká Mgr. Jan Stodola, Methodist VERA.

„Stávající agenda také neodpovídala požadavkům na ergonomii a uživatelskou přívětivost. Nová verze je z tohoto pohledu pravým opakem a spolu s integracemi na spisovou službu, Pohledávky (Příjmy) a Příkazové bloky již konkurenci předběhla," doplňuje Jan Stodola.

Zásadní novinky

  • Nová agenda výrazně zjednodušila přístup ke konkrétním případům a to tak, že disponuje širokou paletou filtrů, které zobrazují případy v různých stavech.
  • Další zásadní rozdíl je ve struktuře konkrétního případu. Každý případ má dvě základní záložky, a to Případ a Účastníci. Každý účastník pak má další podzáložky, které jsou již jen pro konkrétní typ účastníka.
  • Velkou změnou prošly také vzory, kde došlo k sjednocení parametrů (již nejsou rozděleny dle místa použití) a je možné pomocí nich nadefinovat libovolného účastníka bez ohledu na místo použití vzoru.

Také už chcete modernizovanou verzi?

Nasazování modernizovaného Přestupkového řízení bude probíhat postupně. Několik úřadů se již přihlásilo do ověření funkčnosti v rámci beta testování.

Při nasazení dojde nejenom k nahrazení staré agendy za novou, ale i k migraci dat a nahrazení dodavatelských vzorů. Referenti by měli projít školením, aby se naučili metodicky správně používat všechny nové funkce a pracovat s odlišnou strukturou. 

V případě zájmu Vám rádi pomůžeme s překlopením uživatelských vzorů do nové agendy a společně výsledek zkontrolujeme.

Rozvoj informačního systému probíhá neustále

Přestupkové řízení je po Hřbitovní agendě, Sociálních agendách či Finančních přehledech další agendou, která prošla kompletní proměnou. Reakce zákazníků byly ve všech případech velmi pozitivní.

My věříme, že nové Přestupkové řízení přinese referentům maximální komfort při práci a jejich zkušenosti budou impulsem i pro ostatní, kteří si také budou chtít usnadnit a zefektivnit práci.