Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Inspirujte se a využijte transparentnosti eJednání

Pro moderní občany je samozřejmé, že mají zájem o rozvoj svého města nebo obce a vítají možnosti sledování rady nebo zastupitelstva i jako důkaz transparentnosti vedení města. Agenda eJednání VERA Radnice nabízí softwarovou podporu pro tato jednání.

Jsme rádi, že mezi našimi uživateli roste počet měst, kteří naplno využívají její schopností a umožňují např. zobrazit občanům podklady, které se budou projednávat, a to program, včetně anonymizovaných košilek s přílohami a návrhy usnesení.

Skutečným průkopníkem tohoto způsobu práce se stalo Statutární město Opava následovaný radnicemi v Krnově a Humpolci. Posuďte sami, jak se jim to daří. Díky zveřejnění programu s podklady má občan možnost kompletně se seznámit s body, které budou jím volení zástupci projednávat a rozhodovat na svém jednání.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na anonymizaci osobních údajů a vložených příloh, aby eJednání při tvoření balíčku rozeznalo, jestli jde o podklady v plné verzi pro zastupitele nebo upravené pro občany.

Druhou oblastí pro zprůhlednění jednání, jsou výstupy. Zde vnímáme jako nejdůležitější přehlednost, tzn. zveřejnit přijatá usnesení s případnými přílohami tak, jak to mají pěkně a srozumitelně zpracováno v Kamenici. K takto zveřejněným usnesením je možné přidat mp3 záznam z jednání s možností spouštění od počátku projednávání požadovaného bodu jednání. Přepisovat doslovné diskuze mezi zastupiteli považujme v jednadvacátém století za trápení zapisovatelů.

Chtěli byste jednání pro veřejnost více zpřístupnit a zpřehlednit, ale nevíte, jak na to? Chcete získat metodickou jistotu? Napište nám, nebo se obraťte na obchodního zástupce VERA. Vyslechneme si Vaši vizi a upravíme výstupní tiskové šablony úřadu na míru. Pak už to bude na schopnostech a umu Vašeho správce nebo dodavatele webových stránek.