Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Hřbitovní agenda v novém

Na začátku roku 2018 bude na úřady postupně distribuována nová, modernizovaná, verze Hřbitovní agendy.

Zásadní novinkou je propojení části Hrobová místa a Smlouvy do jedné evidence a vylepšení vazby mezi Hřbitovní agendou a Pohledávkami (Příjmy). Díky tomu mají referenti dokonalý přehled nejen o hrobových místech, smlouvách, aktuálních sazbách, ale i úhradách předpisů.

Snadná orientace

V orientaci mezi jednotlivými záznamy pomůže referentovi zejména to, že po celou dobu práce má k dispozici hlavičku hrobového místa a aktuální údaje o stavu smlouvy. Vidí také platnou částku dle sazebníku nájmu a služby s nájmem spojené. Sazba se automaticky přiřazuje ke smlouvě na základě správně zvoleného typu hrobového místa. Dále došlo ke sjednocení seznamu hrobových míst a smluv a také názvosloví napříč agendami.

Další nové funkce

Novinkou je možnost převedení zemřelého v rámci hřbitova, zákaz pohřbívání s určením oblasti či přidání platby pomocí QR kódu. Byly rozšířeny informace o hřbitovech, kde lze nově zobrazit statistické údaje, fotografie hřbitova, informace o správci a provozovateli hřbitova nebo se prokliknout do katastru nemovitostí.

Nově lze zadat více plátců k jedné smlouvě a zároveň uhradit nájem ve více splátkách. Díky vylepšenému propojení na agendu Pohledávky (Příjmy) je možné zobrazit informace o datu a výši úhrady a současně v případě potřeby zrušit předpis přímo ze Hřbitovní agendy.

Rozvoj Hřbitovní agendy

Modernizací Hřbitovní agendy došlo k celkovému zjednodušení a zrychlení práce pro referenty. Těmito změnami však rozvoj agendy nekončí. Do budoucna plánujeme její rozšíření o mapové podklady, e-mailové notifikace, napojení na agendu Pokladna a další novinky. Již nyní však můžete využívat výše uvedených výhod a být si jisti, že při práci v agendě děláte vše podle platné legislativy. Úpravy jsou však tak zásadní, že Vám doporučujeme absolvovat školení. Objednat si jej můžete už nyní u obchodního zástupce VERA nebo nás kontaktovat přes e-mail info@vera.cz.