Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Dačice a Holešov mají nový portál občana. Jak je na tom zákon?

Portál občana se stává samozřejmou součástí stránek města. I naši zákazníci jej stále častěji zařazují na svůj web. Připravují se tak na na schválení zákona o právu na digitální služby, který míří do sněmovny ke druhému čtení a bude garantovat občanům právo na veškerou komunikaci od státu elektronicky. Portál šetří čas, protože sumarizuje na jednom místě informace a přináší možnost vyřídit potřebné záležitosti bez návštěvy úřadu.

Dačice

V dubnu nabídly tento benefit svým obyvatelům i Dačice. Portál občana je v jejich podání opravdu centrálním startovacím místem pro kontakt s veřejnou správou. Dostanete se z něj na úřední desku a můžete se podívat na Klikací rozpočet. Pokud se potřebujete na něčem domluvit, naleznete tam organizační strukturu úřadu a kontakty. Oblíbená sekce Životní situace Vám poradí, jak vyřešit platby za místní poplatky, umožní Vám podat různé žádosti o povolení, či zaslat oznámení. Pokud přistupujete k portálu jako registrovaný uživatel, máte možnost elektronického odesílání dokumentů a přístup k informacím o svých poplatcích a platbám za ně. Portál má i svůj „e-shop", úhradu za poplatky můžete ihned provést. A abyste nemuseli otvírat další okno a hledat adresu, dostanete se proklikem přímo z Portálu občana města Dačice i na Portál veřejné správy MV ČR.

Holešov

Další z našich zákazníků, Holešov, rozšířil výhody Portálu občana o platební terminál, který lze s nadsázkou nazvat "Železná pokladní". Ten umožňuje platbu jak v hotovosti, tak kartou (i bezkontaktní), stejně jako klasická pokladna, ale nemusíte se vázat na pracovní dobu referentů. Po provedení transakce dostanete stvrzenku o zaplacení. Platby se automaticky zobrazují v příslušných agendách IS VERA Radnice. Pokladní nebo referenti se nemusí zatěžovat přepisováním papírů, evidencí dokladů o platbě, ani vracením hotovosti.


Jsme rádi, že naši zákazníci jdou v trendu doby a využívají dostupné prostředky, aby ulehčili život občanům.