Rychle, kompletně, výstižně.
To jsou aktuality VERA.

Zpět

Květen ve znamení potkávání

Již tradičně byl květen bohatý na akce, kde jsme se potkali se zástupci měst a obcí.  

Ve dnech 13. a 14. května probíhala v Hradci Králové konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS). Navštívila ji řada politických špiček a v šesti sálech proběhlo cca 180 prezentací. Dva bloky přednášek byly věnované umělé inteligenci. Její využití v helpdesku prezentoval Ing. Michal Hrotík z Ovanetu a svoje zkušenosti pak sdílel i s našimi kolegy na stánku VERA. Jihlava prezentovala koncepci parkování, na které se podílela i VERA. Mezi tématy nechyběla atestace spisové služby, matrika, stavební úřad, mluvilo se o portálech, eDokladech atd.

Diskuse s účastníky na stánku se týkaly např. archivace spisové služby, parkování, transformace stavebního úřadu, řešily se i aktuální problémy na městech a někteří zákazníci se vrátili v myšlenkách ještě k oslavě 30. výročí VERY.

Ve dnech 19. – 21. května probíhal ve Špindlerově Mlýně jarní celostátní odborný seminář STMOÚ ČR. VERA se tohoto setkání zúčastnila tradičně jako odborný partner. STMOÚ si připomnělo (podobně jako VERA na své konferenci) již 30. výročí založení. Akce měla rekordní účast - 242 tajemníků a tajemnic. Za VERU vystoupil Jan Sejkora s prezentací o komplexním řešení parkování, které se letos stává atraktivním tématem.

Poslední dva květnové dny přinesou bohatý koš informací pro ekonomy. Ve Vlašimi se potká přes 80 našich zákazníků na Odborných ekonomických dnech. Jsme rádi, že se s nimi můžeme podělit o aktuality a novinky jak po metodické, tak po technické stránce a zprostředkovat diskuse a sdílení informací napříč úřady.